Grupa II

Grupa II – KOSZAŁKI

006


LEPIMY DINOZAURY Z MASY SOLNEJ


KOSZAŁKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ KOBIET


MALI KONSTRUKTORZY – ZABAWY BUMPS’AMI

Ostatnio Koszałki odkryły słomki konstrukcyjne (Bumpsy). Starały się stworzyć z nich przeróżne budowle. Początkowo nie wiedziały za bardzo, co z nimi zrobić, ale wystarczyło pół godziny, by wyczarowały to, co widać na zdjęciach. Trudność zabawy polegała nie tylko na samych klockach, ale w głównej mierze, na tym, że aby stworzyć coś większego dzieci musiały współpracować i dzielić się słomkami. Niejednokrotnie wiązało się to z poświęceniem swojej budowli na rzecz budowli grupowej. Okazało się, że warto się dzielić a zaangażowanie i radość ze wspólnej pracy oraz jej efektów były ogromne:


KOSZAŁKI W KOSMOSIE

Ostatni tydzień nasze Koszałki spędziły w kosmosie 🙂 Poznały planety i różne pojazdy kosmiczne. Zamieniły się w ufoludki i wspólnie wykonały wspaniałą rakietę, którą zwiedzały Kosmos podczas zabaw swobodnych. Oglądały filmy przygotowane przez pracowników NASA o życiu astronautów w Kosmosie – z uwagą patrzyły, jak myje się włosy lub zęby w przestrzeni kosmicznej 🙂


Przegląd Teatralny

W czwartek byliśmy na XII Archidiecezjalnym Przeglądzie Teatralnym o tematyce religijnej w Szkole Podstawowej Nr 45. Poznaliśmy tam historię Józefa i jego braci, dowiedzieliśmy się dlaczego mówi się: „Biedroneczko leć do nieba, przynieś mi kawałek chleba”.
Podobało nam się bardzo, dlatego w piątek planujemy pójść na drugi dzień występów. W tym miejscu, chcemy podziękować mamie Laury, która zaoferowała swoja pomoc w opiece nad dziećmi w czasie jutrzejszego wyjścia.

Po przedstawieniach wygospodarowaliśmy trochę czasu na zabawę na boisku szkolnym 🙂


KOSZAŁKI U ZEGARMISTRZA

W środę udało nam się odwiedzić pana Zegarmistrza. Poznaliśmy jego pracę, narzędzia jakimi się posługuje. Następnie oglądaliśmy różnego rodzaju zegary i mechanizmy ich działania.
Niektóre zegary okazały się bardzo wyjątkowe, jeden z nich miał 250 lat.


GRY MATEMATYCZNE

Ostatnio po raz pierwszy dzieci próbowały swoich sił w tworzeniu gier – ściganek. Pracowały w parach, musiały ze sobą współpracować, uczyły się sztuki kompromisu…a efekty proszę, by Państwo ocenili sami 🙂


ZABAWY W KĄCIKU MATEMATYCZNYM

Dzięki Państwa pomocy udało się nam zorganizować w sali kącik matematyczny. Zabawki, jakie przygotowaliście z dziećmi z recyklingu zrobiły furorę 🙂 Proszę nam wierzyć, że nawet najwięksi matematyczni oporniacy dali się skusić na zabawę nimi 🙂 Okazało się, że matematyka może być zabawna, ciekawa i kolorowa. Pozdrawiamy serdecznie.


CZYTAMY Z TATĄ SŁAWKA

Wczoraj odwiedził nas pan Paweł (tata Sławka), który przeczytał dzieciom bajki:
Franklin i walentynki.
Franklin mówi „Kocham Cię”.
Dzieci dowiedziały się jak ważne jest, by spieszyć się powoli i że nawet z trudnej sytuacji zawsze można znaleźć jakieś wyjście. Po raz kolejny przekonały się, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie i zawsze można na nich liczyć. Dziękujemy za tą piękną i mądrą lekturę oraz za słodkie niespodzianki dla dzieci…i cieszymy się, że pan Paweł ma w planie jeszcze nas odwiedzić.
Pozdrawiamy.


WALENTYNKI KOSZAŁKÓW

14.02 obchodziliśmy Walentynki. Dzieci poznały historię Walentynek, szukały serduszek ukrytych w sali, szukały na nich swojego imienia, rozpoznawały imiona osób nieobecnych (globalne czytanie). Przeliczały, segregowały, rozpoznawały kolory. Brały udział w zabawach muzyczno – ruchowych. Niecierpliwie czekały na Walentynki z poczty walentynkowej. Każde dziecko dostało kartkę a radość była ogromna. Później czekał na nie walentynkowy poczęstunek i zabawa. Na koniec dzieci malowały walentynki dla mam przy użyciu pianki do golenia, farby i kleju …oj działo się:)


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dziś mieliśmy bardzo miły dzień. Naszą grupę odwiedzili Babcie, Dziadkowie, Rodzice i rodzeństwa naszych Koszałków. dzieci zaprezentowały dla gości zabawny program artystyczny na podstawie wierszy Doroty Gellner. Dużo było wzruszeń i radości. A dzieci obdarowały Dziadków prezentami własnej roboty. Na koniec wspólny poczęstunek. I tak minął nam Dzień Babci i Dziadka.


ROBIMY SZTUCZNY ŚNIEG

Niby jest zima, ale pogoda zrobiła nam się jesienna. Niewielkie szanse na śnieg, no cóż….. zrobimy go sami :).


PTASIA STOŁÓWKA

Zimą staramy się pamiętać w wszystkich, nawet o ptakach. W piątek urządziliśmy im stołówkę pod oknami naszej sali.
Ptaki były najedzone, a my mogliśmy je obserwować, nazywać i liczyć.


Bal z Mikołajem


WARSZTATY PIERNIKOWE Z MAMĄ KACPERKA

Z powodu choroby Kacperka musieliśmy przełożyć termin warsztatów cukierniczych z jego mamą, ale warto było poczekać. Pani Małgosia upiekła dla dzieci wspaniałe pierniki i ciasteczka, które dzieci z entuzjazmem ozdabiały domowej roboty kolorowym lukrem i zrobionymi przez panią Małgosię ozdobami z masy cukrowej. Efekty proszę ocenić. Oto fotorelacja.
Pani Małgosi serdecznie dziękujemy i ZAPRASZAMY ponownie :))))


DZIEŃ NIEBIESKI – DZIEŃ PLASTYCZNY

Dzień niebieski to dzień plastyczny. Nasz dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w wymyślonych przez nas zabawach. Wykonały reniferka z talerzyków, nauczyły się robić łańcuchy z pasków papieru, które posłużyły nam do wykonania brody dla Mikołaja;) Malowaliśmy farbami, rysowaliśmy kredkami, wycinaliśmy i lepiliśmy….czyli to co lubimy najbardziej.


DZIEŃ CZERWONY  – MIKOŁAJKI W KOSZAŁKACH

Z okazji Dnia Czerwonego dzieci dostały od listonosza list od Mikołaja. Znalazło się tam wiele ciepłych słów o naszych Koszałkach oraz… kilka zadań do wykonania. Dzieci wykazały się podczas układania puzzli, w trakcie zabaw muzyczno – ruchowych, prezentowały swoje umiejętności wokalne, oraz nauczyły się budować wieże z kubków i z zaangażowaniem starały się później trafić do celu, wykonały również laurki z postacią Mikołaja 🙂 Nagrodą było spotkanie z Mikołajem i małe prezenciki w formie książeczek i mikołajowych lizaków czekoladowych:) Mikołaj obiecał do nas wrócić.


DZIEŃ BIAŁY – JESTEŚMY MUZYKAMI

Dziś dzień muzykowania. Dzieci dowiedziały się jak wiele różnych dźwięków można uzyskać ze zwykłej kartki papieru, zmieniały ją w bębenek, trąbkę itp. Tworzyły akompaniament do piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek” i odkrywały dźwięki instrumentów perkusyjnych tj. grzechotka, tamburyno, bębenek, marakasy, dzwonki, trójkąty. Na koniec robiły eksperymenty z wodą w szklanych butelkach – które również okazały się niesamowitym źródłem dźwięków. W białych strojach wyglądały jak Aniołki 🙂


MIKOŁAJKOWY TANIEC Z GWIAZDECZKAMI

Drodzy Rodzice oto nasze GWIAZDECZKI (małe i duże:) na występach podsumowujących pierwsze półrocze z tańców w szkole Grycmacherów.
Dzieci (i Rodzice) zaprezentowały się wspaniale. Jury przyznało im najwyższą wśród tancerzy ocenę „10” i wszyscy otrzymali złote medale. Kolejny pokaz w drugim semestrze…


DZIEŃ ZIELONY (EKOLOGICZNY) – ROBIMY GRZECHOTKI Z ODPADÓW


ŻÓŁTY DZIEŃ – ZABAWY KULINARNY

W czasie „Kolorowego tygodnia” obchodzimy „Żółty dzień – kulinarny”. Podczas zajęć dowiedziały się jakie smaki odbierają nasze kubki smakowe oraz miały okazje je poczuć na własnych językach.


WSPÓLNE UBIERANIE CHOINKI

Święta tuż tuż, Mikołaj się zbliża nic tylko dekorować salę i ubierać choinkę :).


CZYTA NAM MAMA LUDWIKA

Serdecznie dziękujemy mamie Ludwika za przeczytanie opowiadania o św, Mikołaju i małej dziewczynce, która chciała podarować mu prezent. Dzieci z zainteresowaniem słuchały bajki a na koniec z radością degustowały poczęstunek przygotowany przez Ludwika i jego Mamę.


DZIEŃ CZERWONY – MIKOŁAJKI

Dziś wyjątkowy dzień w przedszkolu. Dzień czerwony – ulubiony dzień wszystkich dzieci. To właśnie dziś odwiedził nas św. Mikołaj. Zaczęło się od listu od Mikołaja, który dostały Koszałki. Dzieci z zapałem wykonały zadania przygotowane przez Świętego. Układały świąteczne puzzle, układały śnieżną wieżę z kubeczków, którą później trzeba było strącić piłką, tańczyły i śpiewały, szukały prezentów i układały je od najmniejszego do największego, rysowały św. Mikołaja….a na koniec przyszedł nasz długo wyczekiwany gość. Radość ogromna!!! Wręczyliśmy rysunki Koszałków Mikołajowi a on każdemu dziecku dał prezent. Podobno jeszcze nas odwiedzi…:)


KOSZAŁKI ŚWIĘTUJĄ URODZINY PLUSZOWEGO MISIA

Jak co roku w naszym przedszkolu obchodzimy Święto Pluszowego Misia. To wyjątkowy dzień. Tym razem Koszałki przyprowadziły swoje ukochane pluszaki, które bawiły się z nami cały dzień. Dzieci poznały historię powstania pierwszego pluszowego misia. Wykonały pracę grupową „Miś”. Uczyły misie wspólnych tańców i zabaw w kole. Poznały wiele ciekawych wiadomości nt. zwyczajów prawdziwych niedźwiedzi. Jak to na urodzinach – ozdobiły dla misiów dwa misiowe torty upieczone specjalnie na tę okazję przez mamę Piotrusia.
Były życzenia i śpiewy a na końcu wspaniały poczęstunek. Spróbowaliśmy nawet naszych kompotów, które robiliśmy jakiś czas temu – dzieci nie zostawiły ani kropelki.
Wszystkim Misiom Życzymy kolejnych 100 lat i do zobaczenia za rok.

Mamie Piotrusia serdecznie dziękujemy!!!


KOSZAŁKI DBAJĄ O ZĄBKI


W związku z tematem o zdrowiu nasze dzieci uczyły się, jak poprawnie myć zęby. Z zaangażowaniem szczotkowały i wypędzały z buzi bakterie. Nagrodą są ich piękne uśmiechy 🙂 Dodatkowo każdy z Koszałków wykonał zabawną szczękę z talerzyka;)


LEKCJA CISZY – BAWIMY SIĘ WODĄ

Od kilku dni dzieci pod czujnym okiem pani Mariki uczą się, jak przyjemna jest cisza i ile w ciszy jesteśmy wstanie zrobić, jak wyostrzają się nasze zmysły a nasz organizm odpoczywa. Koszałki uczą się koncentrowania na drugiej osobie, odczytywania komunikatów niewerbalnych, jakie wysyłają nam inni, uczą się również słuchać 🙂 Dziś poznawały właściwości wody, przelewały, bawiły się w barwienie wody, sprawdzały co się stanie gdy….:) A oto krótka fotorelacja.


PRZYCHODNIA KRASNOLUDKÓW 🙂

Witamy Państwa bardzo serdecznie i zapraszamy do naszej najnowszej przychodni „Akademia Krasnoludków”, ul. Marlicza 26 w Szczecinie, Zapewniamy wysokiej klasy specjalistów z każdej dziedziny medycyny. Nasi specjaliści potrafią wyleczyć z każdej choroby. W razie problemów zapewniamy transport naszym najnowocześniejszym ambulansem. Działamy już od dziś!


SMACZNE I ZDROWE KANAPKI KOLOROWE

 

Dziś żadne dziecko nie narzekało na głód 🙂 Wszyscy chętnie wykonali swoje kanapki (smarowali masłem, nakładali dodatki), które później zjedli ze smakiem. Zdrowe przekąski smakują lepiej, gdy zrobi się je samemu i do tego je się w miłym towarzystwie. Bo przecież jedzenie ma być przyjemnością i czasem spędzonym wśród najbliższych :). Dziękujemy za mnogość i różnorodność produktów spożywczych, jakie Państwo dziś przynieśli.


CZYTAMY Z MAMĄ ANTKA

Serdecznie dziękujemy mamie Antka, która przeczytała nam dziś bajkę o przygodach niesfornego kotka Pimpusia. Dzieci chętnie słuchały i razem z Pimpusiem podjęły postanowienie, że od dziś będą się tak zachowywać, aby rodzice byli z nich dumni :).


CZYTAMY Z MAMĄ LAURY

Dziś odwiedziła nas mama laury, która czytała nam bajkę o Maszy i Niedźwiedziu. Dzieci miały okazję poznać nową przygodę tej uroczej pary i wraz z nią nauczyć sie literki „A”. Serdecznie dziękujemy za ciekawą i pouczająca bajkę.

 


KOSZAŁKI NA WYSTAWIE KONKURSU „TU WSZĘDZIE JEST MOJA OJCZYZNA”


Serdecznie dziękujemy mamie Darii. która przeczytała nam książkę o „Psim Patrolu”. Okazało się, że dzieci doskonale znają dzielnych czworonogów i bardzo chętnie wypowiadały się na ich tamat.
To była przyjemność, jednak zawsze staramy się przemycić jakąś mądrą naukę przez zabawę. Tak było i tym razem, więc nie obyło się bez pouczającego opowiadania. Dzieci dowiedziały się, że nie należy rozmawiać z obcymi, a tym bardziej nigdzie z nimi chodzić.


Odwiedził nas tata Filipa, który przybliżył dzieciom postać Koziołka Matołka.
Męski głos, żołnierski mundur i wartka akcja przykuły uwagę dzieci, które zaprosiły naszego gościa na kolejną wizytę :).


Dziś odwiedziła nas mama Marlenki, która dla odmiany przeczytała dzieciom zagadki napisane w formie krótkich opowiadań. Dzieci musiały się trochę napracować i wysilić szare komórki, ale udało im się z powodzeniem odgadnąć prawie wszystkie odpowiedzi 🙂


KRÓL LEW- CZYTAMY Z TATĄ WOJTKA

Mało tego, że co tydzień nas odwiedzacie, by czytać dzieciom bajki, to w tym tygodniu mieliśmy przyjemność gościć rodziców aż dwa razy:)

Odwiedził nas Tata Wojtka, który przeczytał dzieciom bajkę o słynnym Królu Lwie. Mimo że losy Simby były znane większości dzieci, z zaciekawieniem słuchały Taty Wojtka. Niektórzy zadawali wiele, nurtujących pytań. Dzieci oceniały bohaterów. potrafiły rozróżnić dobre i złe postępki. Dowiedziały się, że słuchanie rodziców może ustrzec nas od wielu niebezpieczeństw oraz, że niektórzy mogą mieć złe intencje i nie każdemu można ufać. Dzieci nauczyły się, że nawet kiedy jest nam źle, mogą nam pomóc prawdziwi przyjaciele.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „MIESZKAŃCY LASU”

Z dumą chcemy poinformować, że nasze dzieci w konkursie „Mieszkańcy lasu” zdobyły najwięcej nagród. Aż 11 Koszałków brało udział w konkursie co zaowocowało:

1 miejsce zdobył Wojtuś Matuszczak

2 miejsce zdobył Piotruś Makowski

wyróżnienia zdobyli:

Ola Tyszka
Sławek Chmielewski
Kamil Buliński
Ala Ziółkowska

Jest to dla nas ogromny sukces.
GRATULUJEMY WSZYSTKIM NASZYM MAŁYM ARTYSTOM!!!
Jednocześnie bardzo dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i poświęcony czas oraz pomoc w przygotowaniu wspaniałych, rodzinnych prac.


Spotkanie z leśnikiem grupy II i IV

aktualizacja 07.11.2017r.

Niedawno odbyły się zajęcia z panią Leśnik. Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się leśnik w lesie. Miały szansę wykazać się swoją wiedzą na temat znajomości roślin i zwierząt leśnych. Z radością oglądnęły film o Dziku Ryjo i jego przyjaciołach. Świetnie poradziły sobie z rozpoznawaniem zwierząt na zdjęciach i mam nadzieję, że zajęcia im się podobały. Pani Leśnik tak się u nas spodobało, że możliwe iż jeszcze nas odwiedzi:)


ZAKŁADAMY HODOWLĘ ALOESU – GRUPA II

W tym tygodniu dostaliśmy od Sławka niezwykły prezent – sadzonki kwiatów.
Dzieci poznały nazwę kwiata, próbowały ją zapamiętać :). Dowiedziały się skąd pochodzi, w jakich warunkach rośnie, jak należy go pielęgnować i do czego można wykorzystać.

Dzieci wykonały doniczki i same zasadziły roślinki. Oto parę zdjęć.


FRANKLIN – CZYTANIE Z MAMĄ SŁAWKA


Masza i Niedźwiedź – czytamy z mamą Piotrusia


Warzywne obrazki


Zajęcia z niemieckiego


Poznajemy zawód kucharza


Koszałki robią zapasy na zimę


Aktualne piosenki – do pobrania w pdf

piosenki


NIESAMOWITE PRZYGODY DZIESIĘCIU SKARPETEK – CZYLI MAMA OLI NAM CZYTA


Jesienna matematyka w grupie II


Dzień Chłopaka u Koszałków


Elmer i Motylek – Mama Ali czyta nam bajkę


Zajęcia pokazowe z piłek


Zajęcia pokazowe karate


Spotkanie z policjantem


Na przejściu dla pieszych


Kasztanowe obrazki grupy II


Dzień Przedszkolaka


Piosenki wrzesień do pobrania w formacie .pdf

piosenki i wierszyki wrzesien


Pracujemy w książkach


Zajęcia pokazowe z tańców


 

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera