Grupa II

Grupa II – KOSZAŁKI

006


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „SZCZECIŃSKIE POMNIKI”

W Międzyprzedszkolnym Konkursie Przedszkolnym organizowanym przez Filię Przedszkola Publicznego nr 50 uczestniczył jeden wspaniały Koszałek – Kacper Bohdal. Kacper przygotował pracę pt. „Pomnik Czynu Polaków”. Mimo, że nie znalazł się wśród laureatów, otrzymał dyplom za uczestnictwo i niespodziankę od organizatorów…a poniżej widać, jak wielką radość mu to sprawiło. Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach, bo potencjał w naszych dzieciach jest ogromny 🙂


KOSZAŁKI W JEDNOSTCE WOJSKOWEJ

W piątek wybraliśmy się z dziećmi do 12 Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni J. Hallera. Żołnierze opowiadali dzieciom o swojej pracy, pokazywali mundury i różne stroje służące do kamuflażu oraz sprzęt wojskowy. Oglądaliśmy karabiny, wchodziliśmy do pojazdów obronnych, przeciwrakietowych, badających czystość powietrza w otoczeniu, ambulatoryjnych. Byliśmy w pojeździe, który służy jako „wojskowa pomoc drogowa”, zobaczyliśmy nawet mobilne centrum dowodzenia
Choć zmęczeni i głodni, ale zadowoleni z wycieczki wróciliśmy do przedszkola.


ŁĄKA W SALI – ZAJĘCIA MATEMATYCZNE

Cały świat się zazielenił, nasza sala też :). Oto fotorelacja z zajęć matematycznych.


ZWIEDZAMY JEDNOSTKĘ POŻARNICZO – GAŚNICZĄ

Ostatnio razem z dziećmi wybraliśmy się zobaczyć miejsce pracy strażaków. Dzieci z entuzjazmem oglądały wszystkie pojazdy strażackie. Z zainteresowaniem słuchały opowieści o pracy Strażaka. Zobaczyły, gdzie strażacy ćwiczą szybkie przemieszczanie się po piętrach budynków. Siedziały w wozie strażackim i zobaczyły 100 letni wóz strażacki 🙂

Serdecznie dziękujemy za możliwość zwiedzenia Jednostki a szczególne podziękowania kierujemy do pana Sylwestra.


SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM

W środę odwiedził nas tata Filipa, który jest żołnierzem. Opowiedział dzieciom co każdy żołnierz powinien wiedzieć i co każdy żołnierz musi potrafić zrobić. Dzieci oglądały GUMOWĄ ATRAPĘ karabinu, zakładały maskę gazową, hełm, leżały w wojskowym śpiworze. Tacie Filipa serdecznie dziękujemy za ciekawe opowieści, zaangażowanie, poświęcony czas.


NASZ PLENER MALARSKI 🙂

Dziś Koszałki opanowały nasz przedszkolny ogród i uczestniczyły w pierwszym plenerze malarskim pt. „Domki naszych marzeń”. Dzieci z zapałem zabrały się do malowania kartonowych domków. Musiały współpracować w zespołach i uczyły się sztuki kompromisu. Stworzyły absolutnie niepowtarzalne projekty, które można obecnie podziwiać w naszym przedszkolu.

Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców naszej Natalki, którzy zorganizowali nam kartony, z których zrobiliśmy domki.


FINAŁ KONKURSU „SZCZECIN – CIEKAWE MIEJSCA”

W tym tygodniu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu między-przedszkolnego o Szczecinie. Jest nam niezmiernie miło, że nasza grupa odniosła podwójny sukces:

Daria Lis – zdobyła I miejsce za pracę indywidualną „Pomnik Czynu Polaków”

natomiast

grupa II – zdobyła III miejsce pracą grupową „Jasne Błonia”

Jest to dla nas duże wyróżnienie, ponieważ na konkurs wpłynęło wiele pięknych prac.


TYDZIEŃ MUZYKI

W tym tygodniu w Koszałkach wiele się działo. Poznaliśmy różne instrumenty, które zgromadziliśmy dzięki Państwa pomocy w kąciku muzycznym. Zrobiliśmy grzechotki i bębenki z puszek. Dowiedzieliśmy się co to takiego orkiestra, muzyk i czym zajmuje się dyrygent. Słuchaliśmy aktywnie muzyki i muzykowaliśmy :))) Oj było nas słychać.
Ogromną radość dzieciom sprawiły odwiedziny taty Ali, który zapoznał dzieci z altówką. Koszałki poznały budowę tego instrumentu, jego brzmienie, z uśmiechem „czuły” dźwięki dotykając pudła rezonansowego. Pan Bartek zaprosił dzieci do zabawy w odgadywanie melodii z bajek – z czym poradziły sobie bardzo dobrze, a na koniec pokazał dzieciom, że na altówce można zagrać wszystko. Furorę zrobiło wykonanie fragmentu piosenki „Mam tę moc” z Krainy Lodu i „Miłość w Zakopanym” – co zakończyło się tańcami :)))
Panu Bartkowi serdecznie dziękujemy – baaardzo nam się wszystkim podobało.


MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
„DOBRE MANIERY ZNAMY”

W środę w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Recytatorski w którym wzięło udział 20 uczestników z okolicznych szkół i przedszkoli. Naszą grupę reprezentowała Ola Tyszka i z dumą informujemy, że zdobyła I miejsce.
Ola zaprezentowała wiersz „Wszyscy mnie lubią” Ewy Skarżyńskiej i wypadła znakomicie. Cała grupa była z niej ogromnie dumna. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszej małej recytatorce 🙂


WARSZTATY W ZESPOLE SZKÓŁ RZEMIEŚLNICZYCH

Wczoraj odwiedziliśmy Zespół Szkół Rzemieślniczych przy ul. Chmielewskiego. Okazało się, że atrakcji na dzieci czekało tyle, że zajęcia zajęły nam cały dzień:)
Dzieci poznały następujące zawody:

KUCHARZ – własnoręcznie wykonały sałatkę owocową, ozdabiały i degustowały gofry z owocami, próbowały smoothie z owocami i warzywami (same dobieraly składniki). W prezencie dostały pamiątkowe czapki kucharskie.

STOLARZ – miały okazję z pomocą prowadzących zrobić budkę dla ptaków (przykręcały wkręty:), tworzyły budowle z klocków drewnianych.

ŚLUSARZ – brały udział w konkursie z nagrodami na układanie wg. wzoru wyrazów z metalowych liter.

MECHANIK – poznały budowę koła samochodowego i innych elementów tj. np. filtry.

ELEKTROMECHANIK – zapoznały się z działaniem alarmu samochodowego.

FRYZJER – oglądały przybory fryzjerskie zarówno antyczne (100 letnie krzesło fryzjerskie, pierwsze suszarki do włosów), jak i współczesne (kamera do badania stanu włosów). Uczennice – fryzjerki chętnym dzieciom zrobiły piękne fryzury oraz wymalowały artystycznie twarze, dzieci mogły tworzyć własne fryzury na głowach manekinów, uczyły się robić m.in. warkoczyki.

KRAWCOWA – dzieci poznały atrybuty krawcowej, mogły na własne oczy zobaczyć, jak szyje się poduszkę do szpilek – którą otrzymały w prezencie, z zainteresowaniem oglądały różne materiały, guziki, manekiny 🙂

CZYTELNIA -odwiedziły również czytelnię, gdzie pod czujnym okiem Wilka słuchały bajek czytanych przez Fruzię i Zuzię. Później brały udział w quizie nt. przeczytanych utworów i oczywiście wygrały z Wilkiem 🙂

Emocji było co nie miara do tego stopnia, że w drodze powrotnej część z dzieci nam zasnęła.

Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom i uczniom zaangażowanym w warsztaty rzemieślnicze za ciepłe przyjęcie i niesamowicie rodzinną atmosferę, mamy nadzieję że wrócimy tam w przyszłym roku.


KOSZAŁKI NA LEKCJI BIBLIOTECZNEJ

W poniedziałek, z okazji Światowego Dnia Książki, nasza grupa wybrała się do biblioteki. Dzieci poznały zasady zachowania się oraz korzystania z wypożyczalni. Wzięły udział w quizie na temat dobrych manier. Posłuchały fragmentów książki „Dobre obyczaje”. W podziękowaniu za poświęcony nam czas nasza Ola wyrecytowała wiersz „Wszyscy mnie lubią” Ewy Skarżyńskiej. Przy okazji odwiedziliśmy również sąsiadującą z biblioteką pocztę 🙂


WIOSENNE WARSZTATY Z RODZICAMI

Szalenie miło spędziłyśmy z Państwem czas:) Dziękujemy za niezwykle miłą, rodzinną atmosferę, Państwa otwartość, kreatywność i chęć zabawy. Mamy nadzieję, że Państwu i dzieciom również się podobało. Pozdrawiamy:)


DZIEŃ JAPOŃSKI W AKADEMII BUDO

W czwartek byliśmy na Dniu Japońskim w Akademii Budo, która mieści się w CH Turzyn. Pan Paweł z panią Martą opowiadali nam o Japonii, jej historii i kulturze. Przede wszystkim chcieli zaprezentować nam japońską sztukę walki Karate. Dzieci wzięły udział w treningu, a na koniec dostały pamiątkowe dyplomy. Wróciliśmy cali i zdrowi, bez siniaków ;).


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „ZDROWIE NA TALERZU”

We wtorek delegacja naszej grupy (p. Marika, Ala i Laura) pojechała do Przedszkola Specjalnego Nr 21 „Chatka Puchatka” na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Zdrowie na talerzu”. Grupa „Koszałki” wykonała pracę pt. „Fantazja truskawkowa”, za którą otrzymała drugie miejsce.
Gospodarze konkursu bardzo mile na przywitali, były tańce, śpiewy, zagadki o tematyce zdrowotnej, poczęstunek. Na koniec wręczenie nagród.

Zwycięzcom gratulujemy 🙂


Warsztaty z rodzicami


DBAMY O NASZĄ PLANETĘ – MALI OGRODNICY

Dziś nasze Koszałki przyniosły do przedszkola sadzonki kwiatów. Pod czujnym okiem pana Piotra i naszej pani Kasi sadziły z zaangażowaniem kwiatki w ogródku przedszkolnym. Teraz wszystkie bratki, prymulki, peonie, goździki i pozostałe kwiatki uśmiechają się do nas kolorowo – JEST PIĘKNIE!!! Dziękujemy naszym wspaniałym Rodzicom za zakup kwiatków.


BUDUJEMY DOMKI DLA BOHATERÓW BAJEK


Tydzień Teatru

Koszałki uwielbiają bawić się w teatr. W tym tygodniu poznaliśmy pacynki, marionetki i jawajki. Dzięki pomocy rodziców Ludwika, Asi, Natalki udało się nam stworzyć kącik teatralny z którego dzieci chętnie korzystają. Dzieci poznały baśń o Jasiu i Małgosi, Czerwonym Kapturku oraz Królowej Śniegu i same próbowały odgrywać scenki na ich podstawie. Śmiechu było co nie miara:) Nauczyliśmy się zabawy „1,2,3 Baba Jaga patrzy” oraz „Król Lul”. Cały tydzień Koszałki tworzyły maski w kąciku plastycznym a naszą salę opanowały Księżniczki, Królowie, Elzy, Batman, Kot i inne postaci bajkowe.


ZABAWY DRAMOWE – CZERWONY KAPTUREK


PRZEGLĄD TEATRZYKÓW DZIECIĘCYCH W SP NR 45

Nasz debiut na wielkiej scenie, po raz pierwszy w szkole. Koszałki zaprezentowały scenkę „Dziadek, stołek i rosołek” D. Gellner. Było nas mało, bo dużo dzieci chorowało, dzieci musiały pozastępować nieobecnych kolegów….i świetnie im poszło:) Jesteśmy z nich dumne!!! Dzieci zdobyły piękny dyplom i zabawki sportowe dla grupy i zostały zaproszone na słodki poczęstunek 🙂


WYNIKI KONKURSU „NAJBARDZIEJ KOLOROWY KOT”

Z dumą informujemy, że w Między-przedszkolnym Konkursie Plastycznym organizowanym przez SP nr 54 w Szczecinie z okazji Dnia Kota nasza Natalka Kaleta zdobyła wyróżnienie. W konkursie brali również udział: Sławek Chmielewski oraz Adaś Fodemski. Z całego serca gratulujemy całej trójce zaangażowania w wykonanie pięknych prac i życzymy dalszych sukcesów 🙂

Poniżej podajemy link, gdzie można zobaczyć fotorelację z konkursu:

https://sp54szczecin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=1282#gallery/1282


KONCERT W FILHARMONII


WIELKANOCNE WARSZTATY CUKIERNICZE Z PANIĄ MAŁGOSIĄ

Po raz kolejny Koszałki odwiedziła mama Kacperka, która poprowadziła z dziećmi cukiernicze warsztaty wielkanocne. pod czujnym okiem pani Małgosi dzieci wykonały przepiękne babeczki – owieczki i bajecznie kolorowe ciasteczkowe pisanki i zajączki. Prace dzieci trafiły na nasz kiermasz świąteczny i z zadowoleniem musimy stwierdzić, że rozeszły się jak „świeże bułeczki” 🙂


WYCIECZKA DO KOŚCIOŁA. SPOTKANIE Z ORGANISTĄ.

Koszałki i Muchomory wybrały się ostatnio do Parafii św. Ottona z Bambergu znajdującego się w okolicy naszego przedszkola. Dzieci z zainteresowaniem zwiedzały wszystkie zakamarki kościoła. Przewodnikiem była nasza kochana pani Marysia – katechetka, która opowiadała dzieciom o tym jakie zasady zachowania obowiązują nas w tak wyjątkowym miejscu. Dzieci mogły wszystkiego dotknąć, zobaczyć kościół z zupełnie innej strony.
Ogromne wrażenie zrobiła na nich wizyta u organisty, którym jest tata naszego Ludwika. Pan Bartosz w ciekawy sposób pokazał dzieciom organy, zapoznał z dźwiękami, jakie można z nich wydobyć a nawet nauczył nas jednej pieśni. Oprócz organ dzieci poznały również różne rodzaje dzwonków wykorzystywanych w czasie mszy i same mogły na nich zagrać.Bardzo dziękujemy Pani Marysi i panu Bartoszowi oraz Proboszczowi za umożliwienie nam przeprowadzenia tak ciekawej wycieczki 🙂


TWORZYMY WIELKANOCNE NIESPODZIANKI


PRZYWOŁUJEMY WIOSNĘ


LEPIMY DINOZAURY Z MASY SOLNEJ


KOSZAŁKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ KOBIET


MALI KONSTRUKTORZY – ZABAWY BUMPS’AMI

Ostatnio Koszałki odkryły słomki konstrukcyjne (Bumpsy). Starały się stworzyć z nich przeróżne budowle. Początkowo nie wiedziały za bardzo, co z nimi zrobić, ale wystarczyło pół godziny, by wyczarowały to, co widać na zdjęciach. Trudność zabawy polegała nie tylko na samych klockach, ale w głównej mierze, na tym, że aby stworzyć coś większego dzieci musiały współpracować i dzielić się słomkami. Niejednokrotnie wiązało się to z poświęceniem swojej budowli na rzecz budowli grupowej. Okazało się, że warto się dzielić a zaangażowanie i radość ze wspólnej pracy oraz jej efektów były ogromne:


KOSZAŁKI W KOSMOSIE

Ostatni tydzień nasze Koszałki spędziły w kosmosie 🙂 Poznały planety i różne pojazdy kosmiczne. Zamieniły się w ufoludki i wspólnie wykonały wspaniałą rakietę, którą zwiedzały Kosmos podczas zabaw swobodnych. Oglądały filmy przygotowane przez pracowników NASA o życiu astronautów w Kosmosie – z uwagą patrzyły, jak myje się włosy lub zęby w przestrzeni kosmicznej 🙂


Przegląd Teatralny

W czwartek byliśmy na XII Archidiecezjalnym Przeglądzie Teatralnym o tematyce religijnej w Szkole Podstawowej Nr 45. Poznaliśmy tam historię Józefa i jego braci, dowiedzieliśmy się dlaczego mówi się: „Biedroneczko leć do nieba, przynieś mi kawałek chleba”.
Podobało nam się bardzo, dlatego w piątek planujemy pójść na drugi dzień występów. W tym miejscu, chcemy podziękować mamie Laury, która zaoferowała swoja pomoc w opiece nad dziećmi w czasie jutrzejszego wyjścia.

Po przedstawieniach wygospodarowaliśmy trochę czasu na zabawę na boisku szkolnym 🙂


KOSZAŁKI U ZEGARMISTRZA

W środę udało nam się odwiedzić pana Zegarmistrza. Poznaliśmy jego pracę, narzędzia jakimi się posługuje. Następnie oglądaliśmy różnego rodzaju zegary i mechanizmy ich działania.
Niektóre zegary okazały się bardzo wyjątkowe, jeden z nich miał 250 lat.


GRY MATEMATYCZNE

Ostatnio po raz pierwszy dzieci próbowały swoich sił w tworzeniu gier – ściganek. Pracowały w parach, musiały ze sobą współpracować, uczyły się sztuki kompromisu…a efekty proszę, by Państwo ocenili sami 🙂


ZABAWY W KĄCIKU MATEMATYCZNYM

Dzięki Państwa pomocy udało się nam zorganizować w sali kącik matematyczny. Zabawki, jakie przygotowaliście z dziećmi z recyklingu zrobiły furorę 🙂 Proszę nam wierzyć, że nawet najwięksi matematyczni oporniacy dali się skusić na zabawę nimi 🙂 Okazało się, że matematyka może być zabawna, ciekawa i kolorowa. Pozdrawiamy serdecznie.


CZYTAMY Z TATĄ SŁAWKA

Wczoraj odwiedził nas pan Paweł (tata Sławka), który przeczytał dzieciom bajki:
Franklin i walentynki.
Franklin mówi „Kocham Cię”.
Dzieci dowiedziały się jak ważne jest, by spieszyć się powoli i że nawet z trudnej sytuacji zawsze można znaleźć jakieś wyjście. Po raz kolejny przekonały się, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie i zawsze można na nich liczyć. Dziękujemy za tą piękną i mądrą lekturę oraz za słodkie niespodzianki dla dzieci…i cieszymy się, że pan Paweł ma w planie jeszcze nas odwiedzić.
Pozdrawiamy.


WALENTYNKI KOSZAŁKÓW

14.02 obchodziliśmy Walentynki. Dzieci poznały historię Walentynek, szukały serduszek ukrytych w sali, szukały na nich swojego imienia, rozpoznawały imiona osób nieobecnych (globalne czytanie). Przeliczały, segregowały, rozpoznawały kolory. Brały udział w zabawach muzyczno – ruchowych. Niecierpliwie czekały na Walentynki z poczty walentynkowej. Każde dziecko dostało kartkę a radość była ogromna. Później czekał na nie walentynkowy poczęstunek i zabawa. Na koniec dzieci malowały walentynki dla mam przy użyciu pianki do golenia, farby i kleju …oj działo się:)


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dziś mieliśmy bardzo miły dzień. Naszą grupę odwiedzili Babcie, Dziadkowie, Rodzice i rodzeństwa naszych Koszałków. dzieci zaprezentowały dla gości zabawny program artystyczny na podstawie wierszy Doroty Gellner. Dużo było wzruszeń i radości. A dzieci obdarowały Dziadków prezentami własnej roboty. Na koniec wspólny poczęstunek. I tak minął nam Dzień Babci i Dziadka.


ROBIMY SZTUCZNY ŚNIEG

Niby jest zima, ale pogoda zrobiła nam się jesienna. Niewielkie szanse na śnieg, no cóż….. zrobimy go sami :).


PTASIA STOŁÓWKA

Zimą staramy się pamiętać w wszystkich, nawet o ptakach. W piątek urządziliśmy im stołówkę pod oknami naszej sali.
Ptaki były najedzone, a my mogliśmy je obserwować, nazywać i liczyć.


Bal z Mikołajem


WARSZTATY PIERNIKOWE Z MAMĄ KACPERKA

Z powodu choroby Kacperka musieliśmy przełożyć termin warsztatów cukierniczych z jego mamą, ale warto było poczekać. Pani Małgosia upiekła dla dzieci wspaniałe pierniki i ciasteczka, które dzieci z entuzjazmem ozdabiały domowej roboty kolorowym lukrem i zrobionymi przez panią Małgosię ozdobami z masy cukrowej. Efekty proszę ocenić. Oto fotorelacja.
Pani Małgosi serdecznie dziękujemy i ZAPRASZAMY ponownie :))))


DZIEŃ NIEBIESKI – DZIEŃ PLASTYCZNY

Dzień niebieski to dzień plastyczny. Nasz dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w wymyślonych przez nas zabawach. Wykonały reniferka z talerzyków, nauczyły się robić łańcuchy z pasków papieru, które posłużyły nam do wykonania brody dla Mikołaja;) Malowaliśmy farbami, rysowaliśmy kredkami, wycinaliśmy i lepiliśmy….czyli to co lubimy najbardziej.


DZIEŃ CZERWONY  – MIKOŁAJKI W KOSZAŁKACH

Z okazji Dnia Czerwonego dzieci dostały od listonosza list od Mikołaja. Znalazło się tam wiele ciepłych słów o naszych Koszałkach oraz… kilka zadań do wykonania. Dzieci wykazały się podczas układania puzzli, w trakcie zabaw muzyczno – ruchowych, prezentowały swoje umiejętności wokalne, oraz nauczyły się budować wieże z kubków i z zaangażowaniem starały się później trafić do celu, wykonały również laurki z postacią Mikołaja 🙂 Nagrodą było spotkanie z Mikołajem i małe prezenciki w formie książeczek i mikołajowych lizaków czekoladowych:) Mikołaj obiecał do nas wrócić.


DZIEŃ BIAŁY – JESTEŚMY MUZYKAMI

Dziś dzień muzykowania. Dzieci dowiedziały się jak wiele różnych dźwięków można uzyskać ze zwykłej kartki papieru, zmieniały ją w bębenek, trąbkę itp. Tworzyły akompaniament do piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek” i odkrywały dźwięki instrumentów perkusyjnych tj. grzechotka, tamburyno, bębenek, marakasy, dzwonki, trójkąty. Na koniec robiły eksperymenty z wodą w szklanych butelkach – które również okazały się niesamowitym źródłem dźwięków. W białych strojach wyglądały jak Aniołki 🙂


MIKOŁAJKOWY TANIEC Z GWIAZDECZKAMI

Drodzy Rodzice oto nasze GWIAZDECZKI (małe i duże:) na występach podsumowujących pierwsze półrocze z tańców w szkole Grycmacherów.
Dzieci (i Rodzice) zaprezentowały się wspaniale. Jury przyznało im najwyższą wśród tancerzy ocenę „10” i wszyscy otrzymali złote medale. Kolejny pokaz w drugim semestrze…


DZIEŃ ZIELONY (EKOLOGICZNY) – ROBIMY GRZECHOTKI Z ODPADÓW


ŻÓŁTY DZIEŃ – ZABAWY KULINARNY

W czasie „Kolorowego tygodnia” obchodzimy „Żółty dzień – kulinarny”. Podczas zajęć dowiedziały się jakie smaki odbierają nasze kubki smakowe oraz miały okazje je poczuć na własnych językach.


WSPÓLNE UBIERANIE CHOINKI

Święta tuż tuż, Mikołaj się zbliża nic tylko dekorować salę i ubierać choinkę :).


CZYTA NAM MAMA LUDWIKA

Serdecznie dziękujemy mamie Ludwika za przeczytanie opowiadania o św, Mikołaju i małej dziewczynce, która chciała podarować mu prezent. Dzieci z zainteresowaniem słuchały bajki a na koniec z radością degustowały poczęstunek przygotowany przez Ludwika i jego Mamę.


DZIEŃ CZERWONY – MIKOŁAJKI

Dziś wyjątkowy dzień w przedszkolu. Dzień czerwony – ulubiony dzień wszystkich dzieci. To właśnie dziś odwiedził nas św. Mikołaj. Zaczęło się od listu od Mikołaja, który dostały Koszałki. Dzieci z zapałem wykonały zadania przygotowane przez Świętego. Układały świąteczne puzzle, układały śnieżną wieżę z kubeczków, którą później trzeba było strącić piłką, tańczyły i śpiewały, szukały prezentów i układały je od najmniejszego do największego, rysowały św. Mikołaja….a na koniec przyszedł nasz długo wyczekiwany gość. Radość ogromna!!! Wręczyliśmy rysunki Koszałków Mikołajowi a on każdemu dziecku dał prezent. Podobno jeszcze nas odwiedzi…:)


KOSZAŁKI ŚWIĘTUJĄ URODZINY PLUSZOWEGO MISIA

Jak co roku w naszym przedszkolu obchodzimy Święto Pluszowego Misia. To wyjątkowy dzień. Tym razem Koszałki przyprowadziły swoje ukochane pluszaki, które bawiły się z nami cały dzień. Dzieci poznały historię powstania pierwszego pluszowego misia. Wykonały pracę grupową „Miś”. Uczyły misie wspólnych tańców i zabaw w kole. Poznały wiele ciekawych wiadomości nt. zwyczajów prawdziwych niedźwiedzi. Jak to na urodzinach – ozdobiły dla misiów dwa misiowe torty upieczone specjalnie na tę okazję przez mamę Piotrusia.
Były życzenia i śpiewy a na końcu wspaniały poczęstunek. Spróbowaliśmy nawet naszych kompotów, które robiliśmy jakiś czas temu – dzieci nie zostawiły ani kropelki.
Wszystkim Misiom Życzymy kolejnych 100 lat i do zobaczenia za rok.

Mamie Piotrusia serdecznie dziękujemy!!!


KOSZAŁKI DBAJĄ O ZĄBKI


W związku z tematem o zdrowiu nasze dzieci uczyły się, jak poprawnie myć zęby. Z zaangażowaniem szczotkowały i wypędzały z buzi bakterie. Nagrodą są ich piękne uśmiechy 🙂 Dodatkowo każdy z Koszałków wykonał zabawną szczękę z talerzyka;)


LEKCJA CISZY – BAWIMY SIĘ WODĄ

Od kilku dni dzieci pod czujnym okiem pani Mariki uczą się, jak przyjemna jest cisza i ile w ciszy jesteśmy wstanie zrobić, jak wyostrzają się nasze zmysły a nasz organizm odpoczywa. Koszałki uczą się koncentrowania na drugiej osobie, odczytywania komunikatów niewerbalnych, jakie wysyłają nam inni, uczą się również słuchać 🙂 Dziś poznawały właściwości wody, przelewały, bawiły się w barwienie wody, sprawdzały co się stanie gdy….:) A oto krótka fotorelacja.


PRZYCHODNIA KRASNOLUDKÓW 🙂

Witamy Państwa bardzo serdecznie i zapraszamy do naszej najnowszej przychodni „Akademia Krasnoludków”, ul. Marlicza 26 w Szczecinie, Zapewniamy wysokiej klasy specjalistów z każdej dziedziny medycyny. Nasi specjaliści potrafią wyleczyć z każdej choroby. W razie problemów zapewniamy transport naszym najnowocześniejszym ambulansem. Działamy już od dziś!


SMACZNE I ZDROWE KANAPKI KOLOROWE

 

Dziś żadne dziecko nie narzekało na głód 🙂 Wszyscy chętnie wykonali swoje kanapki (smarowali masłem, nakładali dodatki), które później zjedli ze smakiem. Zdrowe przekąski smakują lepiej, gdy zrobi się je samemu i do tego je się w miłym towarzystwie. Bo przecież jedzenie ma być przyjemnością i czasem spędzonym wśród najbliższych :). Dziękujemy za mnogość i różnorodność produktów spożywczych, jakie Państwo dziś przynieśli.


CZYTAMY Z MAMĄ ANTKA

Serdecznie dziękujemy mamie Antka, która przeczytała nam dziś bajkę o przygodach niesfornego kotka Pimpusia. Dzieci chętnie słuchały i razem z Pimpusiem podjęły postanowienie, że od dziś będą się tak zachowywać, aby rodzice byli z nich dumni :).


CZYTAMY Z MAMĄ LAURY

Dziś odwiedziła nas mama laury, która czytała nam bajkę o Maszy i Niedźwiedziu. Dzieci miały okazję poznać nową przygodę tej uroczej pary i wraz z nią nauczyć sie literki „A”. Serdecznie dziękujemy za ciekawą i pouczająca bajkę.

 


KOSZAŁKI NA WYSTAWIE KONKURSU „TU WSZĘDZIE JEST MOJA OJCZYZNA”


Serdecznie dziękujemy mamie Darii. która przeczytała nam książkę o „Psim Patrolu”. Okazało się, że dzieci doskonale znają dzielnych czworonogów i bardzo chętnie wypowiadały się na ich tamat.
To była przyjemność, jednak zawsze staramy się przemycić jakąś mądrą naukę przez zabawę. Tak było i tym razem, więc nie obyło się bez pouczającego opowiadania. Dzieci dowiedziały się, że nie należy rozmawiać z obcymi, a tym bardziej nigdzie z nimi chodzić.


Odwiedził nas tata Filipa, który przybliżył dzieciom postać Koziołka Matołka.
Męski głos, żołnierski mundur i wartka akcja przykuły uwagę dzieci, które zaprosiły naszego gościa na kolejną wizytę :).


Dziś odwiedziła nas mama Marlenki, która dla odmiany przeczytała dzieciom zagadki napisane w formie krótkich opowiadań. Dzieci musiały się trochę napracować i wysilić szare komórki, ale udało im się z powodzeniem odgadnąć prawie wszystkie odpowiedzi 🙂


KRÓL LEW- CZYTAMY Z TATĄ WOJTKA

Mało tego, że co tydzień nas odwiedzacie, by czytać dzieciom bajki, to w tym tygodniu mieliśmy przyjemność gościć rodziców aż dwa razy:)

Odwiedził nas Tata Wojtka, który przeczytał dzieciom bajkę o słynnym Królu Lwie. Mimo że losy Simby były znane większości dzieci, z zaciekawieniem słuchały Taty Wojtka. Niektórzy zadawali wiele, nurtujących pytań. Dzieci oceniały bohaterów. potrafiły rozróżnić dobre i złe postępki. Dowiedziały się, że słuchanie rodziców może ustrzec nas od wielu niebezpieczeństw oraz, że niektórzy mogą mieć złe intencje i nie każdemu można ufać. Dzieci nauczyły się, że nawet kiedy jest nam źle, mogą nam pomóc prawdziwi przyjaciele.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „MIESZKAŃCY LASU”

Z dumą chcemy poinformować, że nasze dzieci w konkursie „Mieszkańcy lasu” zdobyły najwięcej nagród. Aż 11 Koszałków brało udział w konkursie co zaowocowało:

1 miejsce zdobył Wojtuś Matuszczak

2 miejsce zdobył Piotruś Makowski

wyróżnienia zdobyli:

Ola Tyszka
Sławek Chmielewski
Kamil Buliński
Ala Ziółkowska

Jest to dla nas ogromny sukces.
GRATULUJEMY WSZYSTKIM NASZYM MAŁYM ARTYSTOM!!!
Jednocześnie bardzo dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i poświęcony czas oraz pomoc w przygotowaniu wspaniałych, rodzinnych prac.


Spotkanie z leśnikiem grupy II i IV

aktualizacja 07.11.2017r.

Niedawno odbyły się zajęcia z panią Leśnik. Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się leśnik w lesie. Miały szansę wykazać się swoją wiedzą na temat znajomości roślin i zwierząt leśnych. Z radością oglądnęły film o Dziku Ryjo i jego przyjaciołach. Świetnie poradziły sobie z rozpoznawaniem zwierząt na zdjęciach i mam nadzieję, że zajęcia im się podobały. Pani Leśnik tak się u nas spodobało, że możliwe iż jeszcze nas odwiedzi:)


ZAKŁADAMY HODOWLĘ ALOESU – GRUPA II

W tym tygodniu dostaliśmy od Sławka niezwykły prezent – sadzonki kwiatów.
Dzieci poznały nazwę kwiata, próbowały ją zapamiętać :). Dowiedziały się skąd pochodzi, w jakich warunkach rośnie, jak należy go pielęgnować i do czego można wykorzystać.

Dzieci wykonały doniczki i same zasadziły roślinki. Oto parę zdjęć.


FRANKLIN – CZYTANIE Z MAMĄ SŁAWKA


Masza i Niedźwiedź – czytamy z mamą Piotrusia


Warzywne obrazki


Zajęcia z niemieckiego


Poznajemy zawód kucharza


Koszałki robią zapasy na zimę


Aktualne piosenki – do pobrania w pdf

piosenki


NIESAMOWITE PRZYGODY DZIESIĘCIU SKARPETEK – CZYLI MAMA OLI NAM CZYTA


Jesienna matematyka w grupie II


Dzień Chłopaka u Koszałków


Elmer i Motylek – Mama Ali czyta nam bajkę


Zajęcia pokazowe z piłek


Zajęcia pokazowe karate


Spotkanie z policjantem


Na przejściu dla pieszych


Kasztanowe obrazki grupy II


Dzień Przedszkolaka


Piosenki wrzesień do pobrania w formacie .pdf

piosenki i wierszyki wrzesien


Pracujemy w książkach


Zajęcia pokazowe z tańców


 

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera