O przedszkolu

 witamy (2)


Przedszkole Publiczne nr 58 „Akademia Krasnoludków” istnieje od 1982 roku. Początkowo działało pod patronatem Szczecińskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”.

Nasza placówka jest w pełni dostosowana do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym. W piwnicy znajduje się duża i przestronna szatnia oraz sala do zajęć dodatkowych. Na parterze są dwie duże sale edukacyjne dla naszych najmłodszych podopiecznych bezpośrednio połączone z łazienkami oraz mała sala edukacyjna. Mamy tu również jadalnię, z której korzystają wszystkie grupy a także gabinety pionu administracyjnego (gabinet dyrektora placówki, intendentki oraz księgowej). Pierwsze piętro to królestwo starszaków. Znajdują się tu trzy przestronne sale edukacyjne, z których dwie są bezpośrednio połączone z łazienkami. Biblioteka, w której także odbywają się zajęcia logopedyczne. Tu znajdują się też pomieszczenia kuchenne.

wielogif

Akademia Krasnoludków posiada bardzo duży ogród przedszkolny z drewnianym placem zabaw, który otacza budynek. Dzieci mogą korzystać z przestronnej piaskownicy, drewnianego pociągu z wagonikiem, dużego domku ze zjeżdżalniami, bujaczkami, drewnianymi domkami z drabinkami i kilkoma zjeżdżalniami oprócz tego jest u nas jeden placyk z drabinkami metalowymi. Nasz ogród to doskonałe miejsce dla małych obserwatorów przyrody, ponieważ teren jest obsadzony różnymi gatunkami drzew, krzewami i roślinami niskopiennymi oraz sezonowymi. Dzieci chętnie podglądają ptaki, które wiosną zamieszkują nasze budki lęgowe a zimą przylatują do karmników. Nie ominą też obojętnie owadów, które obserwują często przez lupy.


Nasz adres:

            ul. Marlicza 26 (dawniej ul. Benesza)  

71-246 Szczecin
   Telefon: 914393591

    email: pp58@miasto.szczecin.pl

        Numer konta 41 1020 4795 0000 9502 0278 4676

 

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera